Inter mbrëmjen e sotme në “San Siro” do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit por fati i kualifikimit nuk varet në dorën e tyre.

Pavarësisht rezultatit në duelin ndaj PSV-së, të gjithë janë sy e veshë tek dueli në “Camp Nou” ndërmjet Tottenhamit dhe Barcelonës, shkruan “Sportmediaset”

Interi shpreson një kualifikim tjetër për  Champions Leagues i cili duhet të fitojë patjetër  dhe më pas të shpresojë që Barcelona t’i marrë pikë Tottenhamit.

Ndeshja do të startojë në orën 21:00, ndërsa ky pritet të jetë formacioni sulmues i Interit: