Dhimbja e dhëmballës ose dhëmbit është një nga dhimbjet më të padurueshme dhe më të tmerrshmet që mund të përjetoni.

Nëse keni dhimbje të dhëmbëve, vendosni një fetë të qepëve në dhëmbë. Dhimbja do të zhduket menjëherë.

Gjithçka që duhet të bëni është që ta lini fetën e qepës për disa minuta në dhëmb.

Arsyeja për këtë është shumë e thjeshtë. Qepët kanë përmbajtje anti-septike dhe anti-inflamatore.

Pasi kafshoni një qepë, ajo lëshon lëngun e saj në gojën tuaj, ku përmes këtij lëngu ju mund të luftoni me sukses çdo inflamacion dhe baktere të dëmshme.

Në të njëjtën kohë zvogëlon edhe dhimbjen.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook