Kryeministri Edi Rama vijon të jetë aktviv në rrjetet sociali, ku ndan me ndjekësit e tij të gjitha aktivitetet politike si dhe njoftimet e ndryshme.

Nëpërmjet një statusi në faqen e tij në “Facebook” kryeministri ka sjellë një nismë të re, në të cilën i kërkon qytetarëve që të vlerësojnë insitucionet nga 1-10.

Por siç dihet kryeministri nuk i kursen replikat ndaj komentuesve në postimet që bën në Facebook.

Një prej komentuesve i shkruan Ramës se nuk është art për ju udhëheqja e vendit, por kryeministri ia kursen përgjigjen duke i thënë se që të bësh kritikun në art duhet të kesh udhëhequr ndonjë mbretëri në endërr.

Komentuesi: Je bere si kryetar kooperative te udheheqesh dhe te ngelesh ne histori eshte art ne vete por nuk eshte per ju more Zoteri

Përgjigja e Ramës: Hahahaha po ti Rexho ku e ke mesuar kete art qe je ne gjendje te besh edhe kritikun e artit, apo ke udhehequr ndonje mbreteri ne enderr?