Nëse jeni në fazën që mendoni se është një mision i pamundur për të gjetur shpirtin binjak, mos u shqetësoni. Horoskopi ju ndihmon duke ju treguar moshën se kur do të takoni sipas shenjës suaj:
Dashi
Të lindurit e kësaj shenjë do të takojnë shpirtin e tyre rreth moshës 21 vjeç. Një kohë kur ndihen të pjekur dhe kuptojnë veten. Kjo është gjithashtu një kohë vendimtare për shpirtin e tyre për ta parë atë pikërisht ashtu siç është.

Demi

Demi takohet me shpirtin binjak kur është 16 vjeç. Natyrisht, kjo është ende një moshë shumë e re, por ka diçka të mrekullueshme për të që të jesh i ri dhe në dashuri (për të mos përmendur seriozisht romantik).

Binjakët

Binjakët do të takohen me shpirtin binjak kur të jenë rreth moshës 19 vjeç, por ka një shans të mirë që ata nuk e dinë se ka gjetur dashurinë e vërtetë deri disa vjet më vonë. Nëse i takon ata në kolegj ose jashtë me miqtë, ka diçka të veçantë te këta person. Ata do të klikojnë menjëherë dhe do të ndihen sikur e kanë njohur gjithmonë njëri-tjetrin.

Gaforrja

Gaforret kanë ëndërruar gjithmonë për dashurinë e vërtetë që kur kanë qenë të vegjël, prandaj nuk është çudi që të takojnë shpirtin binjak kur të jenë 15 vjeç. Ata dëshirojnë që marrëdhënia të jetë e mbushur me romancë dhe respekt.

Luani

Të lindurit e kësaj shenje e urrejnë idenë e të qenit në një marrëdhënie serioze derisa të dinë se çfarë dëshirojnë nga jeta. Kjo mund të marrë kohën e vet, prandaj ata e gjejnë shpirtin binjak kur janë rreth 25 vjeç.

Virgjëresha

Pa marrë parasysh sesa e vështirë përpiqet (ose nuk përpiqet), të lindurit e kësaj shenje vështirë se do e gjejnë shpirtin e tyre binjak ose nuk do e gjejnë kurrë shpirtin e tyre binjak. Edhe nëse ndodh kështu, ata gjithmonë do të ketë miq që ndjehen si shokë të shpirtit.

Peshorja

Peshorja takohet me shpirtin binjak në moshën e vështirë prej 20 vjeç, kur nuk janë me të vërtetë adoleshentë, por jo me të vërtetë edhe të rritur. Do të ketë shumë paqëndrueshmëri në jetën e tyre, gjë që mund të çojë në kërkimin e shumë shpirtrave dhe kërkimin e përgjigjeve.

Akrepi

Akrepi do të takohet me shpirtin binjak rreth moshës 12 vjeç. Duke qenë fëmijë në këtë moshë, ata nuk dinë se çfarë të bëjnë me ndjenjë që kanë. Ata nuk mund të pranojë që kanë ndjenja kaq të forta për dikë në një moshë kaq të re, por njëkohësisht është emocionuese për ta që të kenë një shok të shpirtit.

Shigjetari

Të lindurit e kësaj shenje pëlqejnë të jenë të lirë dhe në vetmi, prandaj nuk do ta takojnë shpirtin binjak derisa të jenë rreth 28 vjeç. Ata as nuk e mendojnë angazhimin me dikë deri në mesin e viteve ‘20, kështu që ka kuptim vetëm se shoku i tyre i shpirtit nuk do të shfaqej derisa të nisnin një fazë të re në jetë.

Bricjapi

Bricjapi ka shumë rezerva për shpirtin binjak në përgjithësi. Edhe në qoftë se e përmendni vetëm në një bisedë, ata ndoshta do e kthejnë vëmendjen menjëherë. Ata njihen që shkojnë drejt marrëdhënieve realiste, të pjekura dhe me ndjenjë, prandaj do të vendosin në momentin që e gjykojnë të duhurin.

Ujori

Ujori nuk duket si tipi i personit që të bie në dashuri kaq shpejt dhe në një moshë kaq të re si 13 vjeç, por janë më shumë për lidhjen me dikë kur të jenë në moshën e duhur për një ndjenjë të një niveli më të thellë se të gjithë romancat.

Peshqit

Peshqit e duan romancën ëndërrojnë fshehurazi për shpirtin binjak, derisa ta gjejnë atë. Të fiksuar pas romancës, ata mund ta gjejnë shpirtin binjak edhe në moshën 17 vjeç dhe të tregojnë përrallën e tyre të dashurisë si më romantiken që ekziston.