Ballina Ekonomi Shqipëria ofron viza falas për turistët e huaj, ja lista e shteteve...

Shqipëria ofron viza falas për turistët e huaj, ja lista e shteteve që përfitojnë

SHPËRNDAJE

Në kuadër të hapjes së sezonit turistik në Shqipëri, një lajm i mirë vjen për sektorin e turizmit në Shqipëri.

Ministria e Punëve të Jashtme, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Këshilli i Ministrave vendosën që qytetarët e shteteve si: “Rusia, Arabia Saudite, Bjellorusia, Gjeorgjia, Katari, Oman”, të hyjnë në Shqipëri pa vizë thjesht duke paraqitur një dokument identifikimi në periudhën 31 maj deri më 15 nëntor 2017.

Gjithashtu, në listën e shteteve, qytetarët e të cilëve hyjnë pa vizë shtohet shteti i Moldavisë.

Ky vendim pritet që të ndikojë pozitivisht në turizëm dhe në të ardhurat ekonomike në vend.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Kërkesa e Holandës për vizat, reagon Nishani: Alarm për të gjithë! Të pastrohet Parlamenti nga kriminelët

FOTO/ Pushimet luksoze të zëdhënëses së PD larg Shqipërisë

VIDEO/ Reperi i njohur çmend fansat në Jalë, shihni si e hapi koncertin në Folie Marine (Ekskluzive)

“Në Shqipëri vrasje, therje, krim dhe drogë, timonieri lëpin tepsinë!”, Berisha ironizon kryeministrin Rama

Rama ftesë qytetarëve që të bëhen pjesë e zyrës së re të bashkëqeverisjes: Edhe 1 javë kohë për të aplikuar

FOTO/ Makina superluksoze që po “çmend” Dhërmiun kushton gjysëm milion euro. Kush është biznesmeni që e ka?

Luana e shfaq veten si më e kërkuara, por komenti i të dashurit është ai që spikat më shumë

Radhën e ka Italia, pas sulmeve terroriste në Spanjë dhe Finlandë kërcënohet edhe vendi fqinj nga ISIS

Bllokohen 600 kg drogë në ujërat italiane, përfundojnë në pranga dy skafistët shqiptarë

Del ana e keqe e Maqedonisë, korçarët tregojnë kërcënimet: Do e shikosh çfarë do të të ndodhë pasi të kthehesh

Artikulli paraprakRrëzohet nga kati i 4-t i pallatit, humb jetën në spital 38 vjeçarja
Artikulli tjetërShkarkimet/ LSI i drejtohet Nishanit dhe ambasadorëve të huaj