Bitcoin prej ditësh sillet afër vlerës së 8,000 dollarëve dhe në këto momente që ju shkruajmë, këmbehet me 7,987 dollarë.

Infografiku i mëposhtëm tregon se Bitcoin nuk është i vetëm në botë e kriptomonedhave, megjithatë është i vetëm në kryesim me një vlerë tregu prej 133 miliardë dollarë.

Të dhënat që vinë nga CoinMarketCap tregojnë se ndjekësi më i afërt është Ethereum me një vlerë totale tregu prej 49 miliardë dollarë.

Vendi i tretë i përket Ripple me 24.7 miliardë dollarë ndjekur nga Bitcoin Cash në vendin e katërt me 12.7 miliardë dollarë.

chartoftheday_13520_the_top_ten_cryptocurrencies_n

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook