PD nuk po gjen ende qetësi. Mbetet dhe 1 javë nga zgjedhja e kreut të ri dhe vijoj debatet e diskutimet por dhe përplasjet siç është kjo e fundit mes aktorit të njohur Julian Deda dhe një deputeti të sapo zgjedhur të PD Myslim Murrizi.

Ky i fundit ka komentuar në një fotografi provokative që aktori ka publikuar në rrjetet sociale.Duke shkruar me gabime të shumta dhe fjalë të rënda e fyerse ai i tregon aktorit bëmat dhe vitet e tij tek Partia Demokratike.
STATUSI I JULIAN DEDES
“Po festojnë humbjen me te thelle ne historinë e PD. He more jua lumsha, hajde gëzuar”, shkruan Deda.

PERGJIGJA E MURRIZIT
Julian pershendetje. Me ngaterron me ata miqt e tu qe nderrojne grate si brek konviktoresh. Sa vite i kam un tek PD nuk i ka estrada e Tiranes dhe Portokallia se bashku. Me ato qe rri Ti un nuk fshiej b…… . Me ke ngaterruar me plehrat. Pyet ” eproret” e Tu kush jam une. Po ke qejf te hapim letrat bashke , bujrum. . Ti ke nje problem qe ke ndejur me servila. Un e kam pas BABEN traktorist jo spiun te sigurimit te shtetit. Kur te duash Ty dhe çdo spiun Trendi e ftoj ne debat me publik ne cilendo media qe ju lejojne. Pyet pak Filipin kush jam. Ke ngaterruar adrese. Per burra kurva po te mbaj RAMAZAN bej 10 cope ne dite.