Policia e Kosovës ka arrestuar shtetasin R.B 42 vjeçar për veprën penale “falsifikim i parasë fajde”.

42 vjeçari është kapur pas shumë hetimesh në bazë të përdorimit të monedhave që vetë shtetasi kishte bërë. 

Në cilësi të provave materiale tek i dyshuari janë gjetur dhe janë sekuestruar 14 copë monedha metalike nga dy euro, raportojnë mediat kosovare.