Dashi
Njerëzit e kësaj shenje duken miqësorë dhe plot vetbesim por thellë thellë ata kanë nevojë për siguri. Mund t’i gjeni shpesh duke bërë selfie dhe duke postuar në rrjetet sociale.

Demi
Këta janë persona disi kokëfortë. Ndonjëherë bëhen vërtet dembelë dhe mund t’i shtrirë gjeni duke parë seri të tëra të serialeve apo emisioneve televizive.

Binjakët
Njerëz spontanë dhe të paparashikueshëm. Zakoisht janë gjallëria e një feste dhe duan të dinë gjithçka. Ata janë të fiksuar me gazetat dhe revistat e thashethemeve.

Gaforrja
Këta njerëz janë të përkushtuar ndaj familjes dhe miqve më shumë se ndaj çdo gjëje tjetër. Kjo nënkupton edhe sakrifikimin e dëshirave personale në disa raste. Por në momentin që i kthehen vetes, do t’i gjeni pranë kutisë së ëmbëlsirave.

Luani
Personat e kësaj shenje janë plot vetbesim dhe pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes. Ndërkohë që në prani të personave të tjerë janë të rafinuar dhe profesionalë, ata pëlqejnë shumë që të këndojnë në dush.

Shigjetari 
Njerëzit e kësaj shenje kanë nevojë për liri dhe argëtim. Por edhe nëse janë të ngecur në shtëpi, ata sërish gjejnë mënyrën për të kënaqur këto ndjesi me novela grafike ose romantike

Virgjëresha 
Njerëzit e kësaj shenje mund të jenë shumë punëtorë por ndonjëherë edhe të plogësht. Duke qenë se muzika është një pasion i madh, ata energjinë e shfaqin duke kërcyer vetëm në shtëpi.

Peshorja
Njerëzit e kësaj shenje kanë dëshirë të jetojnë në vende me paqe e harmoni. Qëllimi i tyre është të eleminojnë stresin dhe konfliktin nga jeta. Kurdo që kanë mundësi, ata shkojnë të bëjnë pazar.

Akrepi 
Kjo është shenja e pasionit dhe xhelozisë. Njerëzit e kësaj shenje janë të pavarur, të vullnetshëm dhe ndonjëherë manipulues. Për të marrë një dozë të lartë drame dhe të qeshurash të lira, Akrepët kënaqen duke parë reality show.

Bricjapi
Persoant e lindur nën këtë shenjë janë ambiciozë e plot ide. Kanë tendencën për të qenë të varur nga puna, duke qenë se nuk ia besojnë këtë askujt tjetër. Duke qenë se puna nuk u lë shumë kohë të lirë, ata shpesh pëlqejnë të hanë ushqime të shpejta.

Ujori 
Njerëzit e kësaj shenje janë shakatarët e Zodiakut. Persona tepër argëtues e të zgjuar por që shpesh rrëmbehen nga disa kriza rebelimi. Por gjithë ajo gallatë me siguri i lodh Ujorët duke qenë se gjumi është pika e tyre e dobët.

Peshqit
Njerëzit e kësaj shenje janë plot imagjinatë, emocionalë dhe të ndjeshëm. Këta njerëz me shpirt artistik dhe spiritualë, e vlerësojnë relaksin dhe një masazh, spa, apo trajtime të ngjashme janë kënaqësitë e tyre.