Në fundjavë parashikohet që moti të ketë ndryshime drastike në temperatura ku do të përfshijnë të gjithë vendin.

Pritet të rikthehen reshjet e shiut paraditen e së shtunës kryesisht në pjesën veriore dhe verilindore të vendit.

Në të gjithë vendin do të ketë reshje shiu dhe dëbore, sidomos veriore në të cilën bora do të jetë e dendur.

Gjatë ditës së mërkurë, në ultësirën perëndimore, intensiteti i reshjeve të shiut pritet të rritet, ndërsa sasia e reshjeve sipas parashikimeve do ta kalojë 30 mm në 24 orë.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook