Individët që janë në mbi pëshë, provojnë të gjitha mënyrat për të humbur nga kilogramët e tepërta, por jo gjithmonë japin rezultate.

Së pari, është e rëndësishme  konsumimi i Milkshake, gjysmë ore pas marrjes mëngjesin.

Është gjithashtu e këshillueshme te shoqëroni këtë trajtim me konsumin e vazhdueshëm frutave,perimeve dhe çajit  jeshil.

Gjithashtu, përjashtoni sheqerin nga përditshmëria juaj.

Receta e mëposhtme ju vjen në ndihmë, duke humbur 3 kg në 2 ditë:

Përbërësit:

4 hudhra

4 domate të vogla

1/4 litër ujë

6 kube akulli

Përgatitja:

Lajini të gjitha produktet dhe futini bashkë dhe i trazoni në një mikser. Domatja vepron si një antioksidant duke ndihmuar trupin tuaj, për të hequr dhjamin e akumuluar.

Ndërsa hudhra ndihmon djegjen e kalorive, si dhe ndihmon në shëndetin tone në përgjithësi.

Filloni të konsumoni këtë përzjerje 2-3 herë në jave dhe do të shihni rezultatet të menjëhershme në humbjen e kilogramëve të tepërta. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook