Konsumimi i preshit për shumicën mund të mos jetë i pëlqyer për shkak të aromës jo të mirë që mbart, por sipas ekspertëve ka përfitime të mira shëndetësore.

Sipas ekspertëve konsumimi i preshit që bën pjesë në familjen e qepës dhe të hudhrës ka edhe veti kuruese.

10 arsye pse nuk duhet ta ndani preshin nga kuzhina:

  •  -Janë të pasur me minerale
  • -Janë lehtësisht të tretshëm
  • -Rindërtojnë florën bakteriale të aparatit tretës
  • -Rimineralizojnë trupin në rast mungese
  • -Pastrojnë trupin
  • -Janë laksativë
  • -Pastrojnë dhe lubrifikojnë muret e aparatit tretës
  • -Kanë veti diuretike dhe antiseptike
  • -Është një aleat shumë i mirë për sistemin kardiovaskular
  • -Shkatërron kolesterolin e dëmshëm

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook