Në këtë listë ushqimesh mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara.

Bëhet fjalë për disa ushqime që mund të hani edhe pas orës 8 të darkës, të cilat janë:

Kokoshkat
Mund të vazhdoni të hani kokoshkat edhe pas orës 8 të darkës, ndoshta teksa shihni filmin tuaj të preferuar ose në një darkë mes miqsh. Janë shumë herë më të mira sesa patatet e kripura.

Avokado 
Disa feta avokado në darkë do të ishin ideale. Mund t’ipërdorni edhe në receta të tjera të lehta, jo shumë kalorike.

Banane
Ato përmbajnë shumë potasium dhe magnez, gjë e cila ju relakson dhe ndihmon që të bëni një gjumë shumë të qetë.

Kos 
Një filxhan me kos pa yndyrnë është ideali. Mund t’i shtoni edhe disa fruta për ta shijuar më shumë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook