Jo shumë kohë më parë mesfushori i Bayern Munich u spekullua shumë se do të transferohej tek skuadra e Interit por duket se ka qen vetë lojtari i cili nëpërmjetë një postimi në rrjetet sociale ka folur rreth të ardhmes së tij.

Vidal është shprehur se ndihet mirë në skuadrën gjermane dhe është tepër optimist për të ardhmen, duke refuzuar kështu ofertën e fuqishme të Interit, që i ofroi 7.5 milionë euro në sezon.

“Po ndihem mirë ditë pas dite dhe ky definitivisht do të jetë sezoni im”, ka shkruar Vidal në Twitter.