Njerëz të ndryshëm kërkojnë tipare të ndryshme në një partner. Disa duan një partner i cili do t’i bëjë ata të qeshin dhe t’i marrin ato në aventura, ndërsa të tjerët kanë nevojë për dikë që do t’i mbajë ato me këmbë në tokë dhe do t’i ndihmojë të zgjidhin emocionet e tyre. Nëse partneri juaj duket pak e vështirë për t’u lexuar ndonjëherë, atëherë kjo mund të ndihmojë.

Ja se çfarë ka nevojë partneri juaj, sipas shenjës së zodiakut:

 1. Dashi (21 mars – 19 prill)

Një dash dëshiron ndershmëri mbi çdo gjë tjetër. Nëse partneri juaj është një dash, ata kanë nevojë për komunikim të hapur. Ata janë të guximshëm dhe transparentë, kështu që duan që ju ti tregoni gjërat ashtu siç janë. Ata do të preferonin të ndanin ndjenjat dhe mendimet tuaja në mënyrë të hapur dhe të sinqertë se sa të luajnë lojëra mendjeje.

 1. Demi (20 prill – 20 maj)

Nëse partneri juaj është Dem, ata kanë shumë të ngjarë të jenë të fortë dhe të heshtur. Ata mund t’ju thonë se çdo gjë është në rregull, edhe nëse ata janë duke u shkatërruar nga brenda. Një Dem ka nevojë për dikë që ata ndihen rehat dhe që të jetë i gatshëm të gërmojë pak më thellë të kuptojë mendimet dhe ndjenjat e tyre të vërteta.

 1. Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët kanë nevojë për dikë që mund ti ndihmojë në ruajtjen e emocioneve të tyre. Ata mund të jenë të pavendosur, por kjo sepse ata kanë shumë mendime dhe interesa. Nëse jeni me një Binjak, sigurohuni që t’i mbani gjërat emocionuese për ta në mënyrë që të mos humbasin interesin. Ata kanë nevojë për dikë që do t’i bëjë të qeshin.

 1. Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Një kancer do t’ju japë gjithçka në një marrëdhënie. Ata nuk përmbahen, por kanë tendencë që të kenë shpresa të mëdha. Një gaforre dëshiron dikë që është plotësisht i angazhuar. Ata kërkojnë dashuri dhe vëmendje nga një partner dhe ata nuk janë të gatshëm të vendosen për asgjë më pak.

 1. Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanët priren të jenë të lumtur dhe të sigurt. Ata nuk janë të interesuar për këdo që do t’i mbajë në prapaskenë. Luanët kanë një anë të zbehtë, por ata dëshirojnë marrëdhënie serioze. Nëse dilni me  një Luan, sigurohuni që të jeni të gatshëm t’u jepni atyre një hapësirë ​​të vogël për të marrë frymë.

 1. Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëreshat janë analitike dhe logjike. Shpesh i fshehin emocionet e tyre nga të tjerët. Në një marrëdhënie, Virgjëresha ka nevojë për dikë që është emocionalisht i disponueshëm, por jo dikush që është tepër emocional. Ata kanë nevojë për një ekuilibër mes diskutimeve intelektuale dhe bisedimeve emocionale.

 1. Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Një peshore kërkon paqe dhe qetësi në një marrëdhënie. Ata duan dikë që do të lidhet me natyrën e tyre pozitive. Nëse jeni në një marrëdhënie me një peshore, sigurohuni që energjia juaj të përputhet me të tyren. Ata besojnë në paqe, barazi dhe drejtësi për të gjithë.

 1. Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepat shpesh kanë problem me besimin. Nëse jeni në një marrëdhënie me një Akrep, ju duhet të jeni të gatshëm për të fituar besimin e tyre. Ndershmëria dhe dashuria mund t’i fitojnë ato. Akrepat janë thellësisht të pasionuar dhe kërkojnë një partner që mund ti suportojë.

 1. Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Një Shigjetari gëzon aventura dhe biseda të mençura, filozofike. Ata kërkojnë dikë që mund të varen. Nëse jeni në një marrëdhënie me një Shigjetari, sigurohuni që të jeni në gjendje t’i mbani ato me këmbë në tokë derisa hyni në ndjenjën e fëmijëve të tyre të aventurës.

 1. Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bricjapi është i vështirë, i vendosur dhe tradicional. Ata kanë nevojë për dikë që mund t’i tërheqë ata nga zonat e tyre të rehatisë dhe t’i ndihmojë ata të gëzojnë jetën para se t’i kalojnë. Një Bricjapi ka nevojë për dikë që do t’i ndihmojë ata të hapen emocionalisht dhe t’u mësojnë atyre të ngadalësojnë dhe të vënë re gjërat e vogla.

 1. Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Një Ujor dashuron biseda të thella. Ata janë aventureske dhe pasionante. Ata kanë nevojë për dikë me një ndjesi aventurie që vërtet e do dhe kujdeset për ta. Nëse një Ujori tregon interes për ju, shanset janë se është e vërtetë. Ata kanë shumë për të dhënë, por shpesh e kanë të vështirë të zbresin në tokë.

 1. Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshqit janë të ndjeshëm dhe romantikë. Ata kanë dëshirë për shfaqje tradicionale të dashamirësisë dhe gjesteve të mëdha romantike. Lule, çokollata dhe shënime të papritura do të bëjnë të funksionojë. Nëse dilni me një Peshk, është e rëndësishme të dini se ata dëshirojnë intimitetin dhe cenueshmërinë emocionale në një marrëdhënie. Tregojini atyre se si ndiheni dhe kujdeseni për zemrën e tyre.