Kati ishte tre ditëshe kur prindërit e saj e mbështollën, i dhanë puthjen e lamtumirës dhe e lanë në një treg në Kinë.

Në atë kohë politika për të mbajtur një fëmije në Kinë ishte ende në fuqi, dhe prindërit e Katit u përballën me një zgjedhje të dhimbshme duke e braktisur atë.

Në vit më vonë ajo u adoptua nga një çift amerikan.

Kati u rrit në anën tjetër të botës me familjen e saj të dashur adoptuese duke mos ditur asgjë për të kaluarën e saj. Por rastësisht u bë mjaft kurioze.

Ajo zbuloi se në të njëjtën ditë, çdo vit në 10 vjetët e fundit prindërit e saj të vërtetë kishin pritur për të në urën e famshme të Broken Hangzhou ku njerëzit shkojnë për të takuar të dashurit e tyre.

Ky lajm sa prekës aq dhe emocional zbukuroi jetën e vajzës, e cila këtë verë që kaloi  vendosi t’u bëjë prindërve të saj biologjikë surprizën më të bukur ku shkoi për ti takuar.

Më poshtë keni videon me momentet kur Kati bëri bashkimin e madh, atë me prindërit e vërtetë.

Discovering the truth about my parents after 20 years

This is the amazing story of one daughter, two families a world apart, and a reunion 20 years in the making.

Gepostet von BBC News am Freitag, 8. Dezember 2017

 

LEXO EDHE:  Kina do të prodhojë trenin "supersonik" me shpejtësi 1000 km në orë

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook