Kur vjen puna tek dhëmbët të gjithë i duan të shëndetshëm dhe të bardhë, por jo të gjithë kemi fatin ti kemi kështu natyralisht.

Zbardhja tek dentisti nuk bëhet shpesh e mbi të gjitha kushton shumë para, ndaj ne do t’ju tregojme këtë maskë në kushte shtëpie që të zbardhni dhëmbët në 3 minuta. Recetë kjo e preferuar edhe nga vipat e Hollivudit.

Sodë buke dhe luleshtrydhe 

Lulshtrydhet janë miku më i mirë sa herë që ju duhet të zbardhni dhëmbët. Mos u tregoni skeptik për shkak të ngjyrës së tyre të kuqe dhe të mendoni se i bëjnë më shumë dëm ngjyrës së dhëmbëve.

Luleshtrydhet janë të pasura me vitaminë C, e cila është shumë e mirë për të hequr njollat në sipërfaqe. Përdorni gjysmë luge sodë buke dhe 3 dredhëza të shtypura për të pastruar dhëmbët. Më pas shpërlani mirë gojën.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook