Foto ilustruese

Ka qëndruar 3 orë i mbyllur në zyrë me një të mitur, por shefi i Zyrës për Komunitetin në Komunën e Ferizajt, duket se e ka futur vetën në telashe të mëdha.

Rexhep Bajrami është akuzuar nga 5 punonjës të komunës se kishte qenë duke kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur, pasi ata kanë dëgjuar klithma.

Viktima që u dëgjua duke “bërtitur”, ishte 15 vjeçarja me iniciale E.B., pjesëtare e komunitetit të pakicave.

Ai jo vetëm që është pezulluar nga puna pak orë pasi ka shpërthyer skandali, por edhe është vënë në hetime nga policia.

Sipas mediave kosovare, ndaj Rexhep Bajramit ekziston edhe një tjetër akuzë për “marrëdhënie seksuale nën moshën 16 vjeçare”, ndërkohë që mësohet se viktima ishte po e njëjta e mitur.

Ndërkohë punonjësit kanë dëshmuar në polici se kanë dëgjuar klithma të mëdha dhe se Bajrami njihej në gjithë zonën si një njeri që “rendte” pas femrave, e sidomos pas vajzave te vogla.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook