“Rikthim që të mrekullon”, mund t’i vihet emri atmosferës mahnitëse që përcolli  këngëtarja Ekvana Gjata mbrëmjen e djeshme për publikun shqiptar, gjatë mbajtjes së koncertit për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

 

View this post on Instagram

 

@elvanagjataaaa na mrekullove… #11vjetshtet🇽🇰 Kosovë.

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Ajo çka impresionoi edhe më shumë ishte bashkëpunimi i disatë i këngëtares me stilistin e njohur kosovar Valdrin Sahitin për të sjellë kështu një fustan madhështor me ngjyrën e flamurit të Kosovës, shoqëruar me një kapelë me yjet e verdhë qëndisur në të.

Moderatori, koleg dhe shok i Elvanës Ermal Mamaqi a postuar video nga atmosfera magjike që krijoi këngëtarja për publikun.

 

View this post on Instagram

 

Elvana Gjata😍 Nga instastory @ermalmamaqiofficial

A post shared by Xing.al (@xing.al) on