Pas Dashamir Xhikës arrestohet dhe një tjetër ish-drejtues në ARRSH.

I arrestuari tjetër është ish-drejtori i njësisë së menaxhimit të rrugës Tiranë-Elbasan, Aksel Qurduka.

Mesohet se Gjykata e Krimeve të Rënda e ka lëshuar fletë arrestin për Aksel Qurdukun, me urdhër nga prokurorja Elisabeta Imeraj.

Ndërkohë që është arrestuar edhe Albens Alite, të dy këta persona janë akuzuar nga ministri Damian Gjiknuri.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook