Ndeshja mes Kosovës dhe Kroacisë e cila u ndërpre për shkak të reshjeve të dendura të shiut do të riluhet sot në 14:30. Ky është vendimi i UEFA-s pas ndërprejes që u bë ditën e djeshme. 

Gjithashtu në vendim e marr thuhet se ndeshja do të rinis në minutën e 21, atëhere kur u ndërpre zyrtarisht.

Të dyja skuadrat pritet të zbresin në fushë me të njëjtin formacion ndërsa federate Kroate pritet që ta zhvilloj ndeshjen në kushtet më të mira të mundshme.