Po luhet finalja e Kupës së Botës “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë në  “Luzhniki Stadium” të  Moskës.

Franca është një hap larg fitores s Botërorit ku po kryeson me rezultatin 4-1.

Goli i katërt për Francën në përballjen kundër Kroacisë ku Mbappe ka shënuar në minutën e 65′.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook