Ballina Aktualitet 105 vjetori i Policisë së Shtetit, efektivët në komisariatin e Lezhës e...

105 vjetori i Policisë së Shtetit, efektivët në komisariatin e Lezhës e “festojnë” me grushta ndaj njëri-tjetrit

Në kuadër të 105 vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës u zhvillua një aktivitet, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama.

Por krahas aktivitetit, në komisariatin e Lezhës duket se policët e kanë festuar me grushte 105 vjetorin e krijimit të policisë.

“Sektori i Sh.Ç.B.A. Më datë 13.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasit N. Sh e M.M., pasi shtetasi N.Sh. me detyrë oficer i patrullës së Përgjithshme, në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë ka goditur me grushta Punonjësin e Patrullës së Përgjithshme M.M. ku dhe ky i fundit është kundërpërgjigjur”, njofton policia.

Lidhur me ngjarjen, dy punonjësit e policisë janë pezulluar nga detyra dhe ndaj tyre ka filluar një procedim penal për veprën penale “Përdorim i paligjshëm dhe i paarsyeshëm i dhunës”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook




FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakTë pastrojmë administratat nga parazitët, kë po thumbon kryeministri?
Artikulli tjetërBerisha “demaskon” kryebashkiakun socialist, zbulon skemat mafioze me lejet e ndërtimit