Ballina Kronike Aksident i rëndë/ Fouristrada e nisur nga Tirana bie në kanal. Pesë...

Aksident i rëndë/ Fouristrada e nisur nga Tirana bie në kanal. Pesë të plagosur në gjendje të rëndë për jetën

SHPËRNDAJE

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur “Serat e Mashkullores”.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 5 persona. Nga burime zyrtare nga policia bëhet me dije se makina tip “Fuoristradë” doli nga rruga dhe përfundoi në kanal.

Makina e aksidentuar vinte nga Tirana në drejtim të Gjirokastrës, ndërsa pasagjerët brenda saj po ktheheshin nga një ceremoni mortore.

Të aksidentuarit janë transportuar menjëherë në spitalin e Gjirokastrës ku mësohet se ndodhen në gjendje të rëndë për jetën, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i Policisë
Njoftohemi se në vendin e quajtur “Serat e Mashkullorës”, në segmentin rrugor nacional Gjirokastër-Tepelenë, mjeti tip “Mitsubishi”, me drejtues shtetasin A.A, me targa SR 8185 B, ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanal.

Për pasojë janë dëmtuar 5 shtetasit që ndodheshin në mjet, drejtuesi i mjetit shtetasi A.A dhe pasagjerët Sh.A, V.A, K.A dhe F.P, banues në Sarandë. Të dëmtuarit janë transportuar për në spitalin Rajonal “Omer Nishani”, Gjirokastër, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakFOTO/ Dhimbja e madhe që fshihet pas rrobave të zeza të deputetes së PS-së
Artikulli tjetërVIDEO/ Finalizohet operacioni “Explosion”, sekuestrohen bomba me telekomandë në Tiranë. Në pranga dy të rinjtë (Emrat)