Ballina Aktualitet Arratisje si nëpër filma, dy shqiptarët braktisin çantat me drogë dhe hidhen...

Arratisje si nëpër filma, dy shqiptarët braktisin çantat me drogë dhe hidhen në lumë, por…

Në kuadër të një operacioni anti-drogë të zhvilluar në një zonë pyjore në Kapllaq pranë Kakavijës, policia greke ka arrestuar dy shqiptarë.

Sipas mediave greke, të arrestuarit janë dy shtetas shqiptarë të moshës 20 dhe 35-vjeç, që po kalonin në këmbë kufirin e gjelbër.

Ata po transportonin 4 çanta me 23 pako që përmbanin 29 kg e 250 gram marijuanë. Mësohet se dy trafikantët tentuan të largoheshin duke lënë çantat e duke u hedhur në lum.

Por arratisja e tyre nuk zgjati shumë, pasi përfunduan në prangat e policisë greke.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakVIDEO/ Jaguar D-Type, pas 60 vitesh makina mit kthehet sërish
Artikulli tjetërTë ftohta në çdo aspekt, ja tek cilat shenja horoskopi bëjnë pjesë këto femra