Ballina Kronike Arrestohen 3 të rinj në Tiranë, vidhnin naftë prej një eskavatori

Arrestohen 3 të rinj në Tiranë, vidhnin naftë prej një eskavatori

SHPËRNDAJE

Dita e sotme ka filluar me arrestime nga policia e shtetit ku këta të fundit kanë arrestuar 3 persona në kryeqytet teksa u kapën në flagrancë duke vjedhur karburantin e një eskavatori tek zona e Mulletit.

Shërbimet e policisë të Komisariatit nr.1, në kuadër të operacionit policor të koduar “Mulleti”,   kanë arrestuar shtetasit : – Fatos Hasa, 27 vjeç, banues në fshatin Thumanë (Krujë ). – Roland Puleci, 26 vjeç, banues në Fushë – Krujë. – Sul Lami, 28 vjeç, banues në fshatin në Fushë – Krujë.

Arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi këta shtetas janë kapur në flagrancë në fshatin Mullet nga shërbimet e policisë të Komisariatit Nr.1 duke vjedhur karburant në mjetin tip “Eksavator”, në pronësi të një firme ndërtimi.

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale : – Automjeti tip “Mercedez Benz”, në pronësi të shtetasit Sul Hasa. – Automjeti tip “Fiat Punto “, në pronësi të shtetasit Fatos Hasa – Një pompë elektrike së bashku me zorrën ( e cila shërbente për vjedhjen e naftës nga serbatori i mjeteve) – 8 bidona ( 30 L në bagazhin e automjetit të sekuestruar)

Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesat e shtetasve të arrestuar, është gjendur dhe sekuestruar : – 120 litra naftë e futur në 4 bidona.

Gjithashtu nga puna hetimore e kryer është dokumentuar se këta shtetas janë autorë të vjedhjes së ndodhur më datë 10.09.2017, ku në kantierin e ndërtimit të rrugës Tiranë – Elbasan janë vjedhur  180 litra naftë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 134/ 2 i Kodit Penal.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakVolkswageni elektrik Crozz SUV tashmë më afër realitetit se kurrë
Artikulli tjetërRama uron mëngjesin me një tjetër shkollë të rikonstruktuar, i kthehen komentuesit: Fëmijët po blejnë librat me lekë borxh