Ballina Kronike Babai qëllon me armë vajzën dhe të dashurin e saj

Babai qëllon me armë vajzën dhe të dashurin e saj

Një shqiptar nga Kosova qëlloi me armë vajzën e tij dhe të dashurin e saj, por për fat ata kanë mundur të mbijetojnë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ludeigsburg të Gjermanisë, ku shqiptari nga Kosova nuk e ka duruar lidhjen e vajzës së tij me të dashurin.

Njëri nga plumbat e qëlluar nga arma e tij i ka kaluar vajzës në faqe, ndërsa i dashuri ka mundur të largohet me vrap.

Tashmë ka filluar gjyqi ndaj shqiptarit, i cili akuzohet për tentativë vrasje dhe armëmbajtje pa leje.