Ballina Aktualitet Bashkëjetonte me vullnetin e saj me 24-vjeçarin, por ky i fundit e...

Bashkëjetonte me vullnetin e saj me 24-vjeçarin, por ky i fundit e dhunonte, 13-vjeçarja i bën “gjëmën” lezhjanit

Foto ilustruese

Një 24-vjeçar nga Lezha është proceduar penalisht nga policia, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj një 13-vjeçareje.

Për këtë shkak, policia ka plotësuar kërkesë padinë për në gjykatë për urdhërin e mbrojtjes ndaj 13-vjeçares.

Por ajo që ka habitur policinë është se në dëshminë e saj, 13-vjeçarja tha se është e dashuruar me 24-vjeçarin dhe se ka bashkëjetuar me vullnetin e saj.

Një gjë tjetër e habitshme është se ky rast është referuar si vepër penale “masa ndaj dhunës në familje” dhe jo sipas nenit 100, në të cilin marrëdhënia seksuale me fëmijë që nuk kanë arritur moshën 14-vjeçare, dënohet me burgim nga shtatë deri në pesëmbëdhjetë vjet.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakPo transportonte lëndë shpërthyese, ndalohet anija greke me një shqiptar në bord
Artikulli tjetërSpektakël në Las Vegas, muzikë dhe striptiste robot