Ballina Kronike Berisha dënoncon : Kryetari i PS në Kavajë drekon me dy trafikantët...

Berisha dënoncon : Kryetari i PS në Kavajë drekon me dy trafikantët që u arrestuan në makinën e tij

SHPËRNDAJE

Pas arrestimit të dy personave mbrëmjen e djeshme ish-kryeministri Sali Berisha postoi gjatë natës foto ku pretedonte se të arrestuarit janë trafikantë droge, duke iu referuar rastit të dënoncimit të një qytetari dixhital.

Sipas Berishësh, dy trafikantët udhëtonin me makinën e kreut të degës së PS-së në Kavajë, Gentjan Daja.

Ndërsa pak minuta më parë, ish kryeministri ka postuar në Facebook një foto ku thotë se dy trafikantët e arrestuar mbrëmë, Ramadan Shabani 28 vjeç dhe Enred Duka 28 vjeç po hanë drekë me kreu e degës së PS-së në Kavajë, Gentjan Daja.

Ja statusi i plotë i Berishës.

“Qytetari dixhital pergenejshtron mediat:

-tregon te verteten per makinen e Gentjan Dajes qe u kap mbreme me kokaine
– dergon dhe foton, ne te cilen Gentian Daja po drekon me te dy bashkepuntoret e tij qe u arrestuan nga antidroga ne makinen e tij pasi u gjeten me kokaine! sb

“02/06/2017, 10:33:17: Mirmengjes doktor.Per informacion dhe per te pergenjeshtruar gazetaret dhe halabaket e rilindjes.Audi i kapur mbreme eshte prone e Gentian Dajes por per arsye qe dihen nuk e ka regjistruar ne emrin e tij personal por ne emer te shoferit te tij personal dhe te familjes i cili quhet Bledar Qerosi i cili ka qene dhe shofer i kuvendit ne sherbim te ish deputetit socialist

Pershendetje z Berisha ne kete foto Gentian daja me 2 djemt qe u kapen sot me kokaine Rem shabani dhe redi duka”

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakPër herë të parë vihet në punë polici robot, dyndje masive turistësh për të bërë ‘selfie’ (FOTO)
Artikulli tjetërStudimi/ Kafeja mbron mëlçinë nga kanceri