Ballina Kronike Berisha dënoncon : Kryetari i PS në Kavajë drekon me dy trafikantët...

Berisha dënoncon : Kryetari i PS në Kavajë drekon me dy trafikantët që u arrestuan në makinën e tij

Pas arrestimit të dy personave mbrëmjen e djeshme ish-kryeministri Sali Berisha postoi gjatë natës foto ku pretedonte se të arrestuarit janë trafikantë droge, duke iu referuar rastit të dënoncimit të një qytetari dixhital.

Sipas Berishësh, dy trafikantët udhëtonin me makinën e kreut të degës së PS-së në Kavajë, Gentjan Daja.

Ndërsa pak minuta më parë, ish kryeministri ka postuar në Facebook një foto ku thotë se dy trafikantët e arrestuar mbrëmë, Ramadan Shabani 28 vjeç dhe Enred Duka 28 vjeç po hanë drekë me kreu e degës së PS-së në Kavajë, Gentjan Daja.

Ja statusi i plotë i Berishës.

“Qytetari dixhital pergenejshtron mediat:

-tregon te verteten per makinen e Gentjan Dajes qe u kap mbreme me kokaine
– dergon dhe foton, ne te cilen Gentian Daja po drekon me te dy bashkepuntoret e tij qe u arrestuan nga antidroga ne makinen e tij pasi u gjeten me kokaine! sb

“02/06/2017, 10:33:17: Mirmengjes doktor.Per informacion dhe per te pergenjeshtruar gazetaret dhe halabaket e rilindjes.Audi i kapur mbreme eshte prone e Gentian Dajes por per arsye qe dihen nuk e ka regjistruar ne emrin e tij personal por ne emer te shoferit te tij personal dhe te familjes i cili quhet Bledar Qerosi i cili ka qene dhe shofer i kuvendit ne sherbim te ish deputetit socialist

Pershendetje z Berisha ne kete foto Gentian daja me 2 djemt qe u kapen sot me kokaine Rem shabani dhe redi duka”