Ballina Kronike “Çmendet” 20-vjeçari lezhjan, merr automatikun dhe qëllon me breshëri në ajër. Terrorizohen...

“Çmendet” 20-vjeçari lezhjan, merr automatikun dhe qëllon me breshëri në ajër. Terrorizohen banorët

SHPËRNDAJE

 

Një 20-vjeçar nga Lezha është arrestuar nga policia e Lezhës pasi ka qëlluar me breshëri automatiku ditën e djeshme duke terrorizuar banorët e Gjadrit në Lezhë.

Bëhet fjalë për shtetasin Erjon Nikolli, banues në fshatin Zojs, Gjadër, Lezhë. Shërbimet e policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje duke bërë të mundur arrestimin e të riut lezhjan.

Ndërkohë që nën cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit tip automatik AK-47, ndërsa në venngjarje janë gjetur 6 gëzhoja.

Njoftimi i Policisë

“Më datë 07.09.2017, nga Seksioni për hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

  • Erjon Nikolli, 20 vjeç ,banues në fshatin Zojs, Gjader në Lezhë.

Ky shtetas, në fshat, ka qëlluar me armë zjarri në ajër disa herë.

Në cilësinë e proves materiale , u sekuestruan 6 gëzhoja në vendngjarje si dhe arma e zjarrit automatik AK-47.

Veprat penale në ngarkim të tij “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit” “Prishje e rendit dhe qetësisë publike” parashikuar nga neni 278/2 dhe 274 të Kodit Penal.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.”

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakMakina del nga rruga në aksin Kapshticë-Bilisht, plagosen 3 të rinjtë
Artikulli tjetërGRAFIKET/ Shqiptarët “qejflinj”, shpenzime marramendëse për argëtim deri në 2008, por më pas…