Ballina Kronike Deputeti demokrat dënoncon shkeljen e marrëveshjes nga Rama, të ndërhyjë KQZ-ja

Deputeti demokrat dënoncon shkeljen e marrëveshjes nga Rama, të ndërhyjë KQZ-ja

SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka dënoncuar një rast në Elbasan ku sipas tij, dega e PS-së ka shkelur një pikë të marrëveshjes, e cila përcaktonte një fushatë pa banderola, flamuj apo banera.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, deputeti demokrat kërkon ndërhyrjen e menjëhershme të KQZ.

Ai deklaron se PS-ja i trembet humbjes në qarkun e Elbasanit.

“DENONCIM
Një nga pikat e marrëveshjes përcaktonte qartë një fushatë pa banera, pa banderola apo flamuj.
Pra, pa shpenzime marramendëse me burime të padeklaruara.
Cdo simbol partiak duhet te vendoset në jo më pak se 5 m nga zyrat elektorale.
Por ja se çfarë ndodh në Elbasan brenda e në dalje të tij!!!!!
PS nuk e respekton këtë pikë të kodifikuar dhe në kodin zgjedhor.
Sa më e madhe frika në PS aq më i madh është baneri!!!!
Mgjt KQZ duhet të ndërhyjë urgjentisht”

 

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakBebe Rexha vjen me këngën e saj më të re, bashkëpunim me reperin e famshëm amerikan (VIDEO)
Artikulli tjetër1 Qershori, Vasili : Politika nuk ka kuptim nëse nuk vendos të parën fëmijën