Ballina Kronike Deputeti Peza nën akuzë , dosja në gjykatë

Deputeti Peza nën akuzë , dosja në gjykatë

Deputeti Alfred Peza zyrtarisht është marrë i pandehur nga prokuroria e përgjithshme , e cila e hetoi atë për pastrim parash, fshehje të ardhurash dhe mos deklarim pasurie.

Akuza i është komunikuar Pezës në Prokurori këtë enjte teksa ai ka qenë i shoqëruar nga avokati Ardian Visha. Peza u hetua pas publikimit në media të informacioneve se ai kishte blerë afro 1 milion euro aksione pranë një banke të nivelit të dytë në vend.

Ndërkohë pasuria e deputetit është nën sekuestro pas një vendimi të gjykatës së krimeve të rënda në kuadër të ligjit antimafia.

E njëjta kërkese u rrëzua nga Gjykata e Lartë dy javë më parë.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakSony vjen me strategji të re , me telefona të lirë dhe premium
Artikulli tjetërTransplanti i parë i kokës , për herë të parë në dhjetor të këtij viti (VIDEO)