Ballina Aktualitet Dita e Verës, “lëkundet” Elbasani, goditet nga tërmeti

Dita e Verës, “lëkundet” Elbasani, goditet nga tërmeti

Dita e Verës nuk ka nisur siç duhet për “Kryeqytetin” e kësaj feste, pasi Elbasani është goditur nga një tërmet.

IGJEUM bën me dije se në orët e para të mëngjesit, saktësisht me 04:20:47, në Elbasan është regjistruar një lëkundje tërmeti.

Lëkundja ka qenë me magnitudë 3.2 ballë dhe me epiqendër në Kuturman te Elbasanit, në një thellësi 16 km.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook