Ballina Kronike Durrës, gjenden 64 kg kanabis në det

Durrës, gjenden 64 kg kanabis në det

Policia kufitare e Durrësit dhe Guardia di Finanza italiane kanë gjetur në një sasi prej 64.5 kilogramë kanabis sativa. Lënda narkotike u gjet rreth 5 milje nga bregu i detit ne zonën e Kallmit.

“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë kryer veprimet e mëtejshme procedurale dhe peshimin e lëndës,  ku në përfundim rezultoi se pesha e përgjithshme e lëndës narkotike ishte 64.5 kg e futur në 7 pako. Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda vijojnë hetimet për zbulimin e origjinës së lëndës,  identifikimin e personave të përfshirë në këtë aktivitet kriminal dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes”, sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për hetime të mëtejshme.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakKukësi-Skënderbeu, Disiplina dënon ashpër Salihin dhe Osmanin , ndërsa Takaj përjashtohet 18 muaj nga futbolli
Artikulli tjetërAtentati në Vlorë , kush ishte fëmija që i shpëtoi atentatit?