Ballina Kronike VIDEO/ Aksident i rëndë tek rruga e Rinasit, drejtuesit e mjeteve transportohen...

VIDEO/ Aksident i rëndë tek rruga e Rinasit, drejtuesit e mjeteve transportohen me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Rinas ku dy mjete janë përplasur “kokë më kokë”. Sipas dëshmive të para nga vendngjarja për “DuaLajm.com” raportohet si shkak shpejtësia e lartë e një prej drejtuesve të mjeteve.

Konkretisht një nga makinat e dëmtuara rëndë nga ky aksident është shkatërruar pothuajse plotësisht ndërsa makina e dytë ka dalë jashtë rruge duke përfunduar në një fushë me misra në afërsi të autostradës. Nuk dihet ende nëse nga ky aksident ka patur viktima por “DuaLajm.com” raporton se të lënduarit janë transportuar drejt spitalit me ambulancë në mënyrë urgjente. 

Gjithashtu raportohet se policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka stabilizuar trafikun për të hapur rrugën drejt aeroportit.

Pamjet në videon e mëposhtme janë siguruar ekskluzivisht nga “DuaLajm.com” pak minuta pas aksidentit.


Aksident i rëndë tek rruga e Rinasit… by gazetar-dualajm