Ballina Kronike E rëndë në Durrës, treni përplas për vdekje kalimtarin

E rëndë në Durrës, treni përplas për vdekje kalimtarin

SHPËRNDAJE

Një 52-vjeçar është përplasur për vdekje nga treni në Sallmone të Durrësit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 15:10, tek nënkalimi hekurudhor i linjës Durrës-Vorë.

Sipas burimeve zyrtare nga policia mësohet se viktima është shtetasi me inicialet F.H., 52-vjeç, banues në Sukth, Durrës.

Ndërkohë që mashinisti i trenit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Grupi hetimor po vijon hetimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë
Më datë 13.09.2017, rreth orës 15:10, në Sallmone, në linjën hekurudhore Durrës –Vorë, tek nënkalimi hekurudhor treni ka përplasur shtetasin F.H. 52 vjeç, banues në Sukth.

Fatkeqësisht shtetasi i mësipërm ka ndërruar jetë. Mashinisti ndodhet në vendngjarje dhe do të shoqërohet në ambientet e Komisariatit të Policisë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakVIDEO/ Ramush Haradinaj bën për ujë të ftohtë gazetaren, ja çfarë i thotë
Artikulli tjetërMblidhet sot për herë të parë qeveria “Rama 2”, zbulohen vendimet që do miratohen