Ballina Aktualitet EMRI/ Vritet një tjetër shqiptar në Siri, i ishte bashkuar ISIS (Foto)

EMRI/ Vritet një tjetër shqiptar në Siri, i ishte bashkuar ISIS (Foto)

Është rritur ndjeshëm numri i shqiptarëve të vrarë në Siri, të cilët i janë bashkuar organizatës terroriste ISIS.

Një tjetër viktimë është shënuar duke e çuar në 76 numrin e të vrarëve shqiptarë në konfliktin atje.

Sipas informacioneve të publikuara nga Policia e Kosovës, mësohet se ai quhet Betim Ibrahimaj dhe është nga Komuna e Istogut.

Lajmi për vrasjen e ka dhënë bashkëshortja e tij, e cila jetonte së bashku me të në Siri.

Ajo ka njoftuar prindërit e Ibrahimit përmes një bisede telefonike. 

“Policia e Kosovës, nga burimet të ndryshme ka informacione lidhur me vrasjen e këtij personi, mirëpo referuar situatës në zonat e konfliktit, policia nuk posedon ndonjë dokumentacion apo informacion zyrtar për vrasjen e tij”, u shpreh Daut Hoxha, zëdhënësi i Policisë së Kosovës.

Kujtojjmë që dhe pak ditë më parë u raportua se një tjetër shqiptar nga Kosova u vra në Siri.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakPse është mirë të keni vithe të mëdha? Zbuloni arsyet
Artikulli tjetërTiranë/ E rëndë! Foshnja 2 javëshe humb jetën në maternitet, e ëma në gjendje të rënduar