Ballina Kronike FOTO/ Atentati ndaj biznesmenit të njohur në Tiranë, pamjet e para nga...

FOTO/ Atentati ndaj biznesmenit të njohur në Tiranë, pamjet e para nga vendngjarja

SHPËRNDAJE

Sot rreth orës 21:00 shumë pranë “Pazarit të Ri” në Tiranës, mbeti i plagosur në një atentat me armë zjarri, biznesmeni Pëllumb Gjoka. Burime nga policia shprehen se ngjarja ka ndodhur tek “Pazari i ri”.

DuaLajm.com” ka mundur të sigurojë edhe pamjet e para nga vendngjarja.

Siç mëson “DuaLajm.com” Kleant Musabelliu, 43 vjeç, me detyrë specialist i SHKB-së së burgjeve në Drejtorinë e Përgjithshme, ka plagosur me armë zjarri biznesmenin Pëllumb Gjoka, 46 vjeç, i cili është plagosur në pjesën e këmbës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga hetimet e deritanishme mësohet se djemtë e shtetasve të sipërmëndur janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe shtetasit e mësipërm ishin takuar në zonën e “Pazarit të Ri” për të biseduar në lidhje me konfliktin e ndodhur midis fëmijëve të tyre.

Ndërkohë sipas informacioneve paraprake që “DuaLajm.com” disponon biznesmeni Gjoka ka pak kohë që ka dalë nga burgu pasi është arrestuar në gusht të vitit 2012 me akuzën e “pengmarrjes”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakRecetë Gatimi/ Spinaq “i zhytur” në krem djathi
Artikulli tjetërDETAJET/ Zbardhen motivet e atentatit ndaj biznesmenit të njohur, autori punonjës i SHKB së Burgjeve