Ballina Kronike FOTO/ “Çmendet” shijaksi, rrëmben kallashnikovin dhe terrorizon të gjithë vendin (EMRI)

FOTO/ “Çmendet” shijaksi, rrëmben kallashnikovin dhe terrorizon të gjithë vendin (EMRI)

Një 43-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e djeshme në Shijak pasi  rreth orës 21:30 ka rrëmbyer kallashnikovin dhe ka qëlluar në ajër duke terrorizuar të gjithë banorët e zonës.

Në banesën e shtetasit Ylli Dërvishi policia ka sekuestruar një armë zjarri automatik dhe 3 480 fishekë model 56.

Njoftimi i Policisë :

Shijak.
Qëllon në ajër me armë zjarri.
Gjatë kontrollit në banesë sekuestrohen një armë zjarri automatik dhe 3480 fishekë model 56.
Arrestohet në flagrancë autori.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak arrestuan në flagrancë shtetasin:
• Y. D, 43 vjeç, banues në fshatin Karpën, Maminas.
Më datë 08.09.2017, rreth orës 21:30, në fshatin Karpën, ka qëlluar në ajër me armë zjarri.
Gjatë kontrollit në banesën i’u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:
• një armë zjarri automatik model 56 dhe
• 3 480 fishekë model 56.
Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake” dhe ” Prishja e qetësisë publike” parashikuar në nenet 278/3 dhe 274 të Kodit Penal.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakFOTO/ Nuk i bindet urdhrit të policisë, ja çfarë i gjen policia në bagazhin e makinës (EMRI)
Artikulli tjetërNis sesioni i Ri i Kuvendit, krijohet Komisioni Verifikimi të Mandateve