Ballina Kronike FOTO/ Bllokohet trafiku në Shkozë, dhjetëra qytetarë protestojnë kundër prishjes së banesave

FOTO/ Bllokohet trafiku në Shkozë, dhjetëra qytetarë protestojnë kundër prishjes së banesave

SHPËRNDAJE

Qytetarë të shumtë kanë protestuar kundër prishjes së shtëpive në zonën e Shkozës në Tiranë për shkak të zgjerimit të rrugës, e cila është pjesë e planit urbanistik të Tiranës.

Siç shihet dhe në fotot e siguruara nga “DuaLajm.com”, banorët e zonës kanë bllokuar urën e Shkozës duke mos lejuar qarkullimin e automjeteve dhe për pasojë është bllokuar trafiku.

Në vendngjarje kanë mbërritur dhe forcat e policisë që po punojnë për zhbllokimin e trafikut dhe normalizimin e situatës.

“DuaLajm.com” mëson se banorët nga plani urbanistik i rrethrrotullimit në Urën e Shkozës janë prekur rreth 153 banesa.

Banorët deklarojnë se nëse shteti nuk i dëmshpërblen ata nuk do të lëvizin nga ura madje paralajmërojnë përshkallëzimin e protestës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakRama dhe deputetë të PS dhurojnë gjak në Kryeministri, reagon Basha: Po u kthen shqiptarëve gjakun e vjedhur
Artikulli tjetërPrekëse/ “Vdiqe ti, vdiqa dhe unë, gjysmja jote”, kush është i riu shqiptar për të cilin u vra 18-vjeçarja greke