Ballina Kronike Grabitje gjatë natës në Kavajë, tre “skifterët” i vjedhin banesën tregtarit të...

Grabitje gjatë natës në Kavajë, tre “skifterët” i vjedhin banesën tregtarit të peshkut dhe më pas e…

SHPËRNDAJE

Kohët e fundit po shihet një rritje e numrit të grabitjeve. Së fundmi është grabitur banesa e një tregtari në Kavajë gjatë mbrëmjes së djeshme.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 1 të Kavajës, rreth orës 04:20 të mëngjesit të sotëm.

Nga informacionet paraprake mësohet se në banesën e shtetasit Adem Kola, i cili merret me tregtimin e peshkut, është grabitur një shumë e madhe eurosh nga tre persona ende të paidentifikuar, të cilën më pas e kanë dhunuar fizikisht.

Ndërkohë që shërbimet e policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë: 
Më datë 14.09.2017, rreth orës 04:20, në lagjen Nr.1, Kavajë, në banesën e shtetasit A. K., kanë hyrë 3 persona (të paidentifikuar) të cilët kanë vjedhur një shumë parash, ku në tentativë për t’u larguar kanë goditur me mjete rrethanore pronarin e banesës, i cili ka marrë lëndime të lehta. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprak“S’u dashurova kurrë në jetë…”, rrëfehet e vetmja e mbetur gjallë e familjes Popa, ja mesazhi që ka për të rinjtë
Artikulli tjetërZbulohen mbetjet e një skeleti njerëzor 300.000 vjeçar në Marok, “sfidohet” teoria themelore e evolucionit