Ballina Kronike Gramsh/ Incident tjetër elektoral, kërcënohet biznesmeni dhe i riu

Gramsh/ Incident tjetër elektoral, kërcënohet biznesmeni dhe i riu

Policia e Gramshit ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për katër persona, tre prej të cilëve përfaqësues të një subjekti politik.të cilët dyshohet se kanë bërë presion ndaj personave të tjerë.

“Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Gramsh referuan materialet në Prokurori për procedim në gjëndje të lire në ngarkim të 3 shtetasve B.B., 35 vjeç, V.B., 31 vjeç , M.H., 25 vjeç, të tre banues në Gramsh. Ata, si përfaqësues të një subjekti politik në Gramsh, dyshohen të kenë kanosur shtetasin A.XH, 37 vjeç, banues në Gramsh, para dyqanit të tij”, sqaron policia.

Rasti tjetër i referohet shtetasit A.Q., 40 vjeç banues në Tiranë.

“Ky shtetas, në një lokal në qytet dyshohet të ketë penguar dhe kanosur shtetasin E.Z., 26 vjeç, banues në Gramsh, anëtar i një subjekti politik në Gramsh, kur ky i fundit shkoi në lokal së bashku me anëtarët e forcës së tij politike”, njofton policia.