Ballina Kronike Gruaja i futet në shtëpi të moshuarit për t’i parë filxhanin, por…

Gruaja i futet në shtëpi të moshuarit për t’i parë filxhanin, por…

SHPËRNDAJE

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim një grua të komunitetit rom, pasi ka grabitur një banesë ku kishte shkuar të shikonte filxhan.

Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se, një ditë më parë, më datë 12.09.2017, në Yzberisht, me anë të mashtrimit nga një shtetase rome, është vjedhur banesa e shtetasit H. L., 72 vjeç.

Ndërkohë bëhet e ditur se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autores e cila akuzohet për veprat penale parashikuar nga Neni 143 i Kodit Penal.

“Kjo grua ka shkuar si fallxhore dhe i është futur në shtëpi të moshuarit me pretendimin se do i shihte filxhanin. Por kur po i bënte kafenë, ka përfituar nga rasti dhe i ka vjedhur disa sende me vlerë dhe është larguar në drejtim të paditur”, sqaron policia.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakElbasan/ Konflikti për pronën, plagoset me thikë 30-vjeçari
Artikulli tjetërVIDEO/ Fuqia e pabesueshme e natyrës, shihni “spektaklin” e rrufeve më të rrezikshme në botë