Ballina Kronike Helmohen dasmorët në Shijak, 50 veta përfundojnë në spital

Helmohen dasmorët në Shijak, 50 veta përfundojnë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Shijak ku rreth 50 persona kanë mbetur të helmuar. Lajmi bëhet i ditur nga urgjenca, sipas të cilës sot janë paraqitur rreth 50 veta me diarre dhe janë shfaqur me temperaturë të lartë.

Nga dëshmit e para të pacientëve gjithçka ka filluar pasi ata kanë konsumuar ushqimin në lokalin e dasmave në shijak. Nga të dhënat e deri tanishme janë rreth 38 oersona të cilët janë paraqitur ndërsa rreth 12 veta janë shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për sqarimin e plotë të situatës dhe zbulimin e shkakut të helmimit.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakPlas sherri mes disa personave në Bathore për një gërvishtje makine. Dërgohet në spital një person
Artikulli tjetërFOTO/ Aksidentohet rëndë turisti i huaj në Sarandë, dërgohet menjëherë në spital