Ballina Kronike Itali/ Aksidentohet familja shqiptare, 4 të plagosur, 2 fëmijët në gjendje të...

Itali/ Aksidentohet familja shqiptare, 4 të plagosur, 2 fëmijët në gjendje të rëndë

SHPËRNDAJE

Katër anëtarë të një familje shqiptarë janë përfshirë në një aksident automobilistik në Itali dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka nodhur pasditen e djeshme në autostradën e Villafallettos në Saluzo.

Sipas mediave italiane mësohet se makina e drejtuar nga një shqiptar është përplasur me një tjetër makinë, ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i mjetit, bashkëshortja e tij dhe dy fëmijët 10 dhe 7 vjeç.

Menjëherë pas aksidentit se familja shqiptare është dërguar në spital, ndërsa gjendja e dy fëmijëve, e djalit 10 vjeçar dhe e vajzës 7 vjeçe është më e rëndë.

Ndërsa në mjetin tjetër ndodhej një çift i ri, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën pasi kanë marrë ndihmën e parë në spital.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakI del “bllof” plani, dy trafikantët i vënë zjarrin gomones (FOTO)
Artikulli tjetërRikthehen “maskat” në Durrës, lidhin rojen dhe grabisin një kantinë vere në Rrashbull