Ballina Kronike Itali/ Aksidentohet familja shqiptare, 4 të plagosur, 2 fëmijët në gjendje të...

Itali/ Aksidentohet familja shqiptare, 4 të plagosur, 2 fëmijët në gjendje të rëndë

Katër anëtarë të një familje shqiptarë janë përfshirë në një aksident automobilistik në Itali dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka nodhur pasditen e djeshme në autostradën e Villafallettos në Saluzo.

Sipas mediave italiane mësohet se makina e drejtuar nga një shqiptar është përplasur me një tjetër makinë, ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i mjetit, bashkëshortja e tij dhe dy fëmijët 10 dhe 7 vjeç.

Menjëherë pas aksidentit se familja shqiptare është dërguar në spital, ndërsa gjendja e dy fëmijëve, e djalit 10 vjeçar dhe e vajzës 7 vjeçe është më e rëndë.

Ndërsa në mjetin tjetër ndodhej një çift i ri, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën pasi kanë marrë ndihmën e parë në spital.