Ballina Kronike Kapet “mat” duke trafikuar statuja dhe vepra arti, arrestohet 51-vjeçari nga Elbasani

Kapet “mat” duke trafikuar statuja dhe vepra arti, arrestohet 51-vjeçari nga Elbasani

SHPËRNDAJE

Një 51 vjeçar nga Elbasani është kapur në flagrancë në Berat pasi akuzohet për trafikimin e veprave të artit.

Shtetasi Beqir Gjura është vënë në pranga pasi u kap duke transportuar me mjetin me targa AA 461 BL në pronësinë e tij, disa sende, që dyshohet se janë vepra të artit.

Në cilësinë e pronës materiale atij i janë gjetur 1 shpatë antike, 1 pistoletë e vjetër, papirus dhe vepra të tjera të artit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Beratit për veprën penale “Trafikimi i veprave të artit dhe kulturës”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakProgrami i qeverisjes/ Kryeministri Rama u përgjigjet pyetjeve të LSI: Do të rrisim pagat me 40%…
Artikulli tjetërRama ironi me pyetjet nga foltorja e Kuvendit: Duhet të pyesim Akademinë e Shkencave para se të shkrihet…