Ballina Kronike Kapen “mat” në Qafë Thanë turku dhe ukrainasja, ja çfarë iu zbulua...

Kapen “mat” në Qafë Thanë turku dhe ukrainasja, ja çfarë iu zbulua në makinë

SHPËRNDAJE

Shërbimet e policisë kanë sekuestruar në flagrancë 9 tableta të dyshuara si lëndë narkotike “ekstazi”, të cilat iu gjetën dy shtetasve të huaj që tentonin të kalonin jashtë Shqipërisë në pikën kufitare të Qafë Thanës.

Policia kufitare në bashkëpunim me specialistët për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, kanë arrestuar shtetasit: Salih E., 39-vjeç, banues në Stamboll dhe Oksana T., 23-vjeçe, banuese në Odessa Bolgrad, Ukrainë.

Njoftimi i Policisë
“Më datë 17.08.2017, këta shtetas janë paraqitur në dalje të Republikës së Shqipërisë, me mjetin tip “Opel Astra”.

Gjatë kontrollit që shërbimet e Policisë, kanë ushtruar në vijën e dytë, ndaj mjetit me të cilin këta shtetas udhëtonin, iu gjetën e sekuestruan me cilësinë e provës materiale:9 tableta të dyshuara si lëndë narkotike Ekstazi.

Veprimet proceduriale, u kryhen nga specialistët e Seksionit për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme, ndërsa mbi ta rëndon akuza: “Prodhim dhe shitje e narkotikëve, kryer në bashkepunim”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakVIDEO/ Arrestohet shqiptari 24-vjeçar, ishte kthyer në “tmerrin” e italianëve
Artikulli tjetërKy është “ilaçi” natyral që përmirëson problemet e veshkave, të lëkurës, qarkullimit të gjakut…