Ballina Kronike Të shtëna me armë zjarri në qendër të Durrësit, konfliktohen dy grupe...

Të shtëna me armë zjarri në qendër të Durrësit, konfliktohen dy grupe “të fortësh”

Një konflikt mes dy të rinjve ka degjeneruar në përplasje me armë zjarri në qendër të Durrësit. “DuaLajm.com” raporton se të shtënat me janë regjistruar mbrëmje dhe se paraprakisht nuk raportohet për të plagosur apo viktima.

Burime zyrtare nga Policia e Durrësit raporton për “DuaLajm.com” se në vendngjarje janë sekuestruar si prova materiale disa gëzhoja.

Gjithashtu “DuaLajm.com” raporton se në ambjentet e komisaritit është shoqëruar edhe një nga të dyshuarit e përfshirë në konflikt ndërkohë që po punohet për kapjen e autorit tjetër, i cili është larguar me vrap sapo pikasi forcat e rendit.

Nuk dihen shkaqet e kësaj përplasje të armatosur ndërkohë që policia në vendngjarje kanë nisur hetimet.