Ballina Kronike Ministri i Brendshëm takon kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda

Ministri i Brendshëm takon kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka zhvilluar sot një takim me kreun e Prokurorisë për Krime të Renda, Besim Hajdarmataj.

Bashkëpunimi në luftën kundër trafiqeve dhe personave të përfshirë në të ka qenë kryefjala e bisedimeve.

Që prej marrjes së detyrës ministri Demiraj ka zhvilluar shumë takime intensive me drejtues të lartë të institucioneve shtetërore.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakVijohet operacioni në “folenë” e drogës Shqipëtare
Artikulli tjetërKandidatët e Vettingut refuzohen nga PD dhe LSI , sqarojnë arsyet