Ballina Kronike Panik në Fushë-Krujë, gjarpërinjtë futen në shtëpitë e përmbytura. Pickohet një prej...

Panik në Fushë-Krujë, gjarpërinjtë futen në shtëpitë e përmbytura. Pickohet një prej banorëve

Niveli i lartë i reshjeve të shiut ka shkaktuar përmbytjen e disa familjeve në Murqinë të Fushë-Krujës, të cilat ndodhen nën ujë.

Një banore e zonës ka raportuar në media se një familjar i saj është pickuar nga gjarpëri, teksa ishte duke pastruar shtëpinë nga uji dhe balta.

Bëhet fjalë për 33-vjeçarin, Bledi Troksi nga fshati Murqinë.

Sipas saj, ky fshat është lënë jashtë vëmendjes për organet kopetente, pasi të persona të sëmurë e të moshuar nuk kanë marrë asnjë ndihmë.

Banorja e zonës ka bërë apel për ndihmë për ndërhyrjen e ushtrisë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook